You are here:

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem (8)Urlop pod hasłem „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” nie może pominąć trzech najbardziej atrakcyjnych miejsc w Borach.
Pierwszym z nich jest akwedukt w Fojutowie. Można go zaliczyć do najciekawszych atrakcji Borów Tucholskich. Jest to jednocześnie najdłuższa i najmasywniejsza taka budowla w Polsce nawiązująca do idei rzymskich akweduktów. Wysokość pomiędzy przecinającymi się rzekami wynosi tutaj około dziewięciu metrów. Budowla powstała w 1848 r. z kamienia i ciętej cegły. Tunel łączy przepływającą przez niego Czerską Strugę z Brdą, która nawadnia okoliczne zakątki.
Drugi ciekawy obiekt to Kamienne Kręgi w Odrach. Jest to największe w Polsce skupisko kamiennych kręgów, które w I i II w. n.e. prawdopodobnie było cmentarzyskiem Gotów. Kręgi mają od 33 do 15 metrów średnicy. W każdym z nich znajduje się od 29 do 16 kamieni wystających z zmieni nawet na 70 cm. Znajdziemy tutaj ponad 600 grobów.
Kolejnym wartym uwagi miejscem jest rezerwat przyrody Cisy Staropolskie. Jest to drugi pod tym względem rezerwat w Europie, stanowiący największe w Polsce naturalne środowisko cisa.
Odwiedzenie tych trzech miejsce na pewno urozmaici nasze „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem”.

Ciekawe wpisy o podóżach i turystyce:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: zeltiq Warszawa, przeszczep łąkotki warszawa, złomowanie auta tarnobrzeg, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, Fotoodmładzanie żary, biceps 34cm, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, highlightersmink, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, drążenie foremników, plisy Oświęcim

Back to Top

Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, Umywalka narożna Simas Arcade, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, tanie taxi ketrzyn, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500