You are here:

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem (8)Urlop pod hasłem „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” nie może pominąć trzech najbardziej atrakcyjnych miejsc w Borach.
Pierwszym z nich jest akwedukt w Fojutowie. Można go zaliczyć do najciekawszych atrakcji Borów Tucholskich. Jest to jednocześnie najdłuższa i najmasywniejsza taka budowla w Polsce nawiązująca do idei rzymskich akweduktów. Wysokość pomiędzy przecinającymi się rzekami wynosi tutaj około dziewięciu metrów. Budowla powstała w 1848 r. z kamienia i ciętej cegły. Tunel łączy przepływającą przez niego Czerską Strugę z Brdą, która nawadnia okoliczne zakątki.
Drugi ciekawy obiekt to Kamienne Kręgi w Odrach. Jest to największe w Polsce skupisko kamiennych kręgów, które w I i II w. n.e. prawdopodobnie było cmentarzyskiem Gotów. Kręgi mają od 33 do 15 metrów średnicy. W każdym z nich znajduje się od 29 do 16 kamieni wystających z zmieni nawet na 70 cm. Znajdziemy tutaj ponad 600 grobów.
Kolejnym wartym uwagi miejscem jest rezerwat przyrody Cisy Staropolskie. Jest to drugi pod tym względem rezerwat w Europie, stanowiący największe w Polsce naturalne środowisko cisa.
Odwiedzenie tych trzech miejsce na pewno urozmaici nasze „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem”.

Ciekawe wpisy o podóżach i turystyce:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: certyfikat flange fitter, redox extreme efekty, highlightersmink, CPE Gliwice, busy do danii szamotuły, docieplenie granulatem Radom, blog początkującego elektronika, zeltiq Warszawa, onlynails cennik, Drepo zadaszenia tarasów, kostka fakturowana producent

Back to Top

Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, taśmy transportujące Primacon, armatura łazienkowa Dornbracht, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, Pomoc medyczna w Niemczech Helper, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych