You are here:

Marakesz – Maroko

Marakesz – Maroko
1 vote, 1.00 avg. rating (48% score)

wycieczka-do-japonii-2Marakesz często nazywany jest Czerwonym Miastem ze względu kolor gliny, z której zbudowana jest, medina czyli dzielnica arabska w tym mieście, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych miejsc w świecie islamu. Europejczyk przebywający w tej dzielnicy ma wrażenie, ze trafił do jednej z orientalnych baśni. W 1985 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Medina powstała w XII wieku i prawie w niezmienionym kształcie dotrwała do współczesnych czasów. Najciekawszym miejscem w tym mieście jest niewątpliwie magiczny plac Jamaa el ? Fna, który rankiem jest wielkim targowiskiem, a po południu zamienia się w czarodziejskie miejsce pełne czarów, magii?spotkać tu można artystów i rzemieślników od zaklinaczy węży po tancerzy.
Medina pełna jest krętych małych uliczek, na których umiejscowiły się tysiące maleńkich sklepików oferujących wyroby marokańskie: torebki ze skóry, buty, kapcie o zadartych noskach (jak z bajki; tak zwane babusze), lampy, dywany narzuty z wełny zarówno owczej jak i wielbłądziej i całe mnóstwo innych precjozów.
Można tu także znaleźć marokańskie przyprawy kuchenne, a marokańska kuchnia uznawana jest za jedną z najsmaczniejszych na świecie.

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, szycie firan kędzierzyn, szkiełkowanie kraków, osb stopfire, kaplica Santori, rozstępy biceps, Drepo zadaszenia tarasów, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, balayage fryzjer kraków, wałki pa66, Wiedzopedia

Back to Top

6es7521-1bl00-0ab0 sterownik, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, płytki łazienkowe Apavisa, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, Primacon przenośniki rolkowe, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, gabloty szklane Paraga Centrum