You are here:

Marakesz – Maroko

Marakesz – Maroko
1 vote, 1.00 avg. rating (48% score)

wycieczka-do-japonii-2Marakesz często nazywany jest Czerwonym Miastem ze względu kolor gliny, z której zbudowana jest, medina czyli dzielnica arabska w tym mieście, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych miejsc w świecie islamu. Europejczyk przebywający w tej dzielnicy ma wrażenie, ze trafił do jednej z orientalnych baśni. W 1985 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Medina powstała w XII wieku i prawie w niezmienionym kształcie dotrwała do współczesnych czasów. Najciekawszym miejscem w tym mieście jest niewątpliwie magiczny plac Jamaa el ? Fna, który rankiem jest wielkim targowiskiem, a po południu zamienia się w czarodziejskie miejsce pełne czarów, magii?spotkać tu można artystów i rzemieślników od zaklinaczy węży po tancerzy.
Medina pełna jest krętych małych uliczek, na których umiejscowiły się tysiące maleńkich sklepików oferujących wyroby marokańskie: torebki ze skóry, buty, kapcie o zadartych noskach (jak z bajki; tak zwane babusze), lampy, dywany narzuty z wełny zarówno owczej jak i wielbłądziej i całe mnóstwo innych precjozów.
Można tu także znaleźć marokańskie przyprawy kuchenne, a marokańska kuchnia uznawana jest za jedną z najsmaczniejszych na świecie.

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: Tynk mozaikowy Lakma, plisy Oświęcim, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Tanie multiplikatory, bcaa katowice sklep, durobet ceny, glutamina katowice, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, kinesiotaping bielsko biała, Fotoodmładzanie żary, wałki pa66

Back to Top

Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, okna antywłamaniowe Radom Puławy, Vetrex Radom okna, N25 opalanie natryskowe, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, przeszczep chrząstki warszawa, Balistyka dla snajperów Ejsmont, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, depilacja laserowa n25